XXVI Niedziela Zwykła

1. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do Bierzmowania dla uczniów klasy III gimnazjum i starszych. Kandydatów wraz z rodzicami zapraszamy jutro na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie po jej zakończeniu.

2. Jutro przypada również Pierwszy Poniedziałek Miesiąca, wypominki czytać będziemy od godz. 17.15, a Msza Święta w intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom będzie o godz. 18.00.

3. W Pierwszy Czwartek Miesiąca 4 października członkowie Bractwa Adoracyjnego zapraszają na Mszę św. o godz. 19.00 i na spotkanie formacyjne. Podczas tej Mszy św. modlić się będziemy także za Kapłanów.

4. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. Do chorych udamy się rano w czwartek i w piątek.

5. Jak co roku, w pierwszą sobotę października (6 października) o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. polowa dla motocyklistów. Będzie ona odprawiona w intencji zmarłych motocyklistów oraz ich rodzin. Msza Święta poprzedzona będzie odczytaniem nazwisk zgłoszonych zmarłych. Zapraszamy wszystkich, którzy utracili bliskich jeżdżących na motocyklach oraz tych, którzy chcieliby skorzystać z możliwości wspólnej modlitwy za zmarłych motocyklistów. Zachęcamy do informowania o tej uroczystości wszystkich, którzy mogą być taką modlitwą zainteresowani. Nazwiska zmarłych można zgłaszać mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek). Spodziewamy się obecności motocyklistów z całej Polski. Uroczystość uświetnią władze samorządowe, Orkiestra Policji oraz funkcjonariusze na motocyklach. Po Mszy św. odbędzie się pokaz pierwszej pomocy, a następnie spotkanie przy grillu tradycyjnie przygotowane przez Caritas parafialną.

6. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej oraz w intencji członków Żywego Różańca.

7. W następną niedzielę 7 października będzie kolejna niedziela biblijna. 20 min. przed każdą Mszą św. będą czytane fragmenty Pisma św. Po Mszy św. o godz. 13.00 będzie Procesja Eucharystyczna i Nabożeństwo Różańcowe.

8. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00

9. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– poniedziałek 1 października – wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus
– wtorek 2 października – wspomnienie św. Aniołów Stróżów
– czwartek 4 października – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu
– piątek 5 października – wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej