Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. Ksiądz Kardynał Kazimierz Nycz zaprasza wszystkich wiernych Archidiecezji Warszawskiej do udziału w zbliżających się uroczystościach ogólnodiecezjalnych: w centralnej procesji Bożego Ciała (31 maja) i XI Święcie Dziękczynienia (3 czerwca). Centralna procesja Bożego Ciała wyruszy z Katedry po Mszy Świętej o godz. 10.00 i przejdzie Krakowskim Przedmieściem na Plac Piłsudskiego. Tam będzie ostatni ołtarz, kazanie i błogosławieństwo. Centralna Msza Święta w Święto Dziękczynienia zostanie odprawiona w Świątyni Opatrzności Bożej o godz. 12.00. Wcześniej, od 8.00 do 12.00, z Placu Piłsudskiego do Wilanowa przejdzie procesja z relikwiami świętych. Pełny tekst zaproszenia ks. Kardynała dostępny jest na stronie Archidiecezji Warszawskiej, zob. Komunikat Wydziału Duszpasterstwa
2. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy Odpust Parafialny. W jego przygotowanie zaangażowało się bardzo wiele osób. Serdeczne podziękowania dla osób, które przyczyniły się do uświetnienia naszego parafialnego odpustu. Dziękujemy tym wszystkim, którzy poświęcili swój czas i pomagali w sobotę, dziękujemy tym, którzy w niedzielę stali na stoiskach, tym którzy sprzątali, przynosili fanty, którzy upiekli i przynieśli ciasto, grupom parafialnym, strażakom i młodzieży z wolontariatu. Dziękujemy wszystkim tym których nie sposób wymienić, a którzy po prostu byli i pomagali. Przede wszystkim Panu Bogu za dobry czas i piękną pogodę.
3. Osoby, które chciałyby skorzystać z indywidualnej modlitwy wstawienniczej Wspólnota Hallelu Jah zaprasza w najbliższą środę, 30 maja, na godz. 19.45.
4. Tego dnia także odbędzie się zbiórka dla Służby Liturgicznej po Mszy św. o godz. 19.00 w zakrystii. Zapraszamy wszystkich chętnych.
5. W najbliższy czwartek (31 maja) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 16.00). Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy z Procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Trasa procesji: z kościoła ulicą Słoneczną i Sękocińską, następnie Syrenki i Mleczarską wrócimy do kościoła. Ostatni, czwarty Ołtarz będzie przed wejściem do kościoła, gdzie zakończymy Procesję uroczystym błogosławieństwem. Gorąco zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne i śpiewające do uświetnienia tej Liturgii, a wszystkich parafian do udekorowania swoich domów.
6. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do aktywnego uczestnictwa jako Bielanki i Ministranci w Procesji. Dziewczynki, które chciałyby sypać kwiaty zapraszamy na spotkanie w Uroczystość Bożego Ciała pół godziny przed Mszą św., czyli o godz. 11.00. Dziewczynki proszone są o przyniesienie koszyczków i kwiatków do sypania, a chłopców zapraszamy z dzwoneczkami.
7. Po Bożym Ciele codziennie, od piątku 1 czerwca do czwartku 7 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie Procesja Eucharystyczna.
8. 1 czerwca obchodzimy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30.
9. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 czerwca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej oraz w intencji członków Żywego Różańca.
10. Następna niedziela, 3 czerwca, to pierwsza niedziela miesiąca. 20 min przed każdą Mszą św. czytać będziemy Słowo Boże.
11. Rozpoczynająca działalność grupa rodziców i opiekunów odmawiających różaniec w intencji dzieci zaprasza na spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych zatytułowane „Jak nadążyć za dzieckiem w Internecie”. Spotkanie w formie wykładu oraz części pytań i odpowiedzi, odbędzie się dziś o godz. 16:30 w salce domu parafialnego. Poruszone zostaną zagadnienia jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci? Jak być przeciwwagą dla natłoku informacji trudnych, szokujących, groźnych czy zachęcających do niebezpiecznych zachowań. Spotkanie poprowadzi Martyna Różycka, od 2007 r. zajmująca się propagowaniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Współpracuje z organami ścigania i instytucjami edukacyjnymi. Jest autorką książki „Strony internetowe dla dzieci i młodzieży”.
12. Osoby, które zapisały dzieci na obóz parafialny w wakacje koło Zakopanego zapraszamy na spotkanie organizacyjne 10 czerwca (ZMIANA TERMINU) po Mszy św. o godz. 11.30. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd w terminie od 23 czerwca do 1 lipca. Zapraszamy osoby chętne do ks. Andrzeja.
13. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia w sobotę 16 czerwca. Zapisy w zakrystii.
14. Ksiądz Rafał zaprasza na „Wakacje z Bogiem – rekolekcje dla rodzin” w Zakopanem w terminie od 15 do 21 lipca. Zapisy do przyszłej niedzieli włącznie.