Niedziela Zesłania Ducha Świętego

1. Dzisiaj przeżywamy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 13.00. Przewodniczyć jej będzie o. Mirosław Dawlewicz, który prowadził w tym roku rekolekcje wielkopostne. Po południu zapraszamy wszystkich na tradycyjny Festyn. Gwiazdą tego wieczoru będzie lider „Grupy pod Budą” Andrzej Sikorowski. Przewidziane są ciekawe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Podczas Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie loteria fantowa i kawiarenka. Dziękujemy za przynoszenie ciast do kawiarenki. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00.

2. W sobotę, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Wszystkim Mamom składamy serdeczne życzenia i polecamy je w modlitwie.

3. Nabożeństwa majowe ku czci NMP odbywają się w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00.

4. Osoby przygotowujące Ołtarze na Boże Ciało, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 22 maja o godz. 17.30 do domu parafialnego.

5. Rozpoczynająca działalność grupa rodziców i opiekunów odmawiających różaniec w intencji dzieci zaprasza na spotkanie otwarte dla wszystkich zainteresowanych zatytułowane „Jak nadążyć za dzieckiem w Internecie”. Spotkanie w formie wykładu oraz części pytań i odpowiedzi, odbędzie się w niedzielę, 27 maja o godz. 16.30 w salce domu parafialnego.  Poruszone zostaną zagadnienia jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w sieci? Jak być przeciwwagą dla natłoku informacji trudnych, szokujących, groźnych czy zachęcających do niebezpiecznych zachowań.  Spotkanie poprowadzi Martyna Różycka, od 2007 r. zajmująca się propagowaniem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie, ekspert NASK i zespołu Dyżurnet.pl.​ Współpracuje z organami ścigania i instytucjami edukacyjnymi. Jest autorką książki „Strony internetowe dla dzieci i młodzieży”.

5. Spotkanie dla rodziców dzieci i młodzieży, które wyjeżdżają na obóz parafialny w okolice Zakopanego odbędzie się 10 czerwca w domu parafialnym po Mszy św. o godz. 11.30. Są jeszcze wolne miejsca. Chętnych zapraszamy do ks. Andrzeja.

6. W najbliższą niedzielę przypada czwarta niedziela miesiąca. Zgodnie ze zwyczajem naszej parafii na Mszę Św. o godz.18.00 w sposób szczególny zapraszamy motocyklistów. Ze względu na uczestnictwo w kursie doskonalenia jazdy, wyjątkowo, w tym miesiącu motocykliści nie poprzedzą Mszy Świętej oficjalną przejażdżką. Gdyby były osoby zainteresowane uczestnictwem w takim kursie, informujemy, że pozostała jedynie możliwość zapisania się na listę rezerwową. Zapraszamy serdecznie wszystkich motocyklistów do uczestnictwa w wieczornej Mszy Św. Motocykle parkujemy przed wejściem do kościoła, nie blokując wejścia. W sobotę wieczorem planowane jest spotkanie motocyklistów wraz z rodzinami przy grillu. Chętnych do przyłączenia się zapraszamy do kontaktu. Dodatkowe informacje: motoiwiczna@yahoo.pl, tel.603930074 (wieczorem), FB: http://www.facebook.com/MotoIwiczna”.