IX Niedziela Zwykła

1. Dzisiaj przypada XI Święto Dziękczynienia. Obchodzimy je pod hasłem „Dziękujemy za niepodległość”. O godz. 8.00 z Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego wyruszy procesja dziękczynna, która, wraz z relikwiami św. Siostry Faustyny Kowalskiej, przejdzie do Świątyni Opatrzności Bożej. O godz. 12.00 w Świątyni Opatrzności Bożej zostanie odprawiona uroczysta Msza Święta dziękczynna z udziałem Episkopatu Polski.
2. W piątek, 8 czerwca, przeżywamy Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. w naszym kościele o godz. 18.00 i 19.00. Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne.
3. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się według następującego porządku:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00
Do czwartku, 7 czerwca, litanię śpiewamy podczas Procesji Eucharystycznej po Mszy św. o godz. 18.00.
4. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, od godz. 17.15 czytać będziemy wypominki, a Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji osób polecanych nam w wypominkach rocznych.
5. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 czerwca, Bractwo Adoracyjne spotyka się na comiesięcznej Eucharystii o godz. 19.00, a po niej na konferencji o modlitwie. Także o godz. 19.00 będzie Msza św. i różaniec w intencji Kapłanów.
6. Osoby, które zapisały dzieci na obóz parafialny w wakacje koło Zakopanego zapraszamy na spotkanie organizacyjne za tydzień, 10 czerwca, po Mszy św. o godz. 11.30.
7. Nasza Parafia organizuje pielgrzymkę do Torunia w sobotę 16 czerwca. Zapisy w zakrystii.
8. Ksiądz Rafał zaprasza na „Wakacje z Bogiem – rekolekcje dla rodzin” w Zakopanem w terminie od 15 do 21 lipca. Dzisiaj ostatni dzień zapisów.