9 grudnia 2018 – II Niedziela Adwentu

1. Dzisiaj Kościół obchodzi XIX Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zachęcamy do modlitwy za Kościół na Wschodzie.

2. W czasie Adwentu w dni powszednie zapraszamy na Msze św. Roratnie na godz. 6.15. W ciągu tygodnia nie będzie Mszy św. wieczornych, z wyjątkiem: wtorku, środy i piątku, kiedy Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00, oraz soboty o godz. 18.00 i 19.00.

3. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii obędą się w dniach 16–18 grudnia (od niedzieli do wtorku włącznie). W tym roku poprowadzi je ks. prof. Krzysztof Bardski, biblista, wykładowca UKSW i Seminarium Duchownego.

4. Msza św. Inicjacyjna dla rodzin przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej dziecka będzie w następną niedzielę, 16 grudnia. o godz. 16.00. Rodziców zapraszamy na katechezę we wtorek lub środę (11 lub 12 grudnia) na godz. 19.45.

5. Apostolstwo Wspomożenia Duszom Czyśćcowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. w intencji Dusz Czyśćcowych w najbliższy piątek o godzinie 18.00. Po Eucharystii spotkanie formacyjne.

6. Caritas rozpoczął zbiórkę – zarówno żywności jak i pieniędzy – które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka. Prosimy o nie wkładanie do paczek żywności szybko psującej się np. owoców oraz słoików. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć opłatki oraz świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii.
Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 18 grudnia.

7. Ministranci rozprowadzają sianko i żłóbki z figurką Dzieciątka. W ten sposób możemy wesprzeć fundusz ministrancki.

8. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się program Kolędy do końca grudnia.

Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi.