8 września 2019 – XXIII Niedziela Zwykła

1. Przygotowanie rodzin do Pierwszej Komunii św. rozpoczniemy 15 września Mszą św. Inicjacyjną o godz. 16.00. Rodziców zapraszamy na katechezę we wtorek lub środę, 10 lub 11 września, na godz. 19.40 do kościoła.
2. Różaniec Rodziców i Opiekunów zaprasza do wspólnej modlitwy na rozpoczęcie nowego roku nauki. Od dziś do następnej niedzieli po każdej mszy o godz. 18.00 będziemy krótko modlić się pod przewodnictwem kapłana w intencji uczniów, studentów, nauczycieli, a także o dobre nauczanie i wszelkie łaski potrzebne dzieciom, młodzieży i dorosłym. Zachęcamy do rodzinnego podjęcia modlitwy w tej intencji: podczas Mszy świętych lub w domu. Teksty modlitw na każdy dzień wyłożone są w tyłu kościoła.
3. W piątek, 13 września, na pamiątkę objawień MB w Fatimie zapraszamy na Mszę św. o Matce Bożej o godz. 19.00, a po niej na wieczór Maryjny, który zakończymy uroczystą procesją ze świecami wokół kościoła.
4. W sobotę 14 września obchodzimy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po mszach św. o godz. 18.00 i 19.00 udamy się do krzyża misyjnego przy kościele na krótką adorację.