7 kwietnia 2019 – V Niedziela Wielkiego Postu

1. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:

  • Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz. 14.00.
  • W najbliższy piątek Droga Krzyżowa o godz. 17.15 w kościele.
  • Szczególnie zapraszamy na ostatnią Drogę, którą rozważać będziemy tradycyjnie na ulicach naszej Parafii. Nabożeństwo rozpocznie się o godz. 18.40 (tego dnia będzie wyjątkowo Msza św. tylko o godz. 18.00), wyruszymy z kościoła i iść będziemy ulicą Słoneczną, Krótką, Piękną do placu przy szkole w Nowej Iwicznej. Adoracja Najświętszego Sakramentu w tym dniu będzie w godzinach 15.00-17.00 i 21.00–24.00.

2. Apostolstwo Dobrej Śmierci spotyka się w poniedziałek, 8 kwietnia, na comiesięcznej Mszy św. o godz. 18.00. Zapraszamy także nowe osoby, które chciałyby włączyć się do wspólnoty modlących się o  szczęśliwą śmierć.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy rocznicę śmierci dwóch pierwszych proboszczów naszej Parafii: we wtorek, 9 kwietnia, podczas Mszy o godz. 18.00 modlić się będziemy w intencji ś.p. ks. Stanisława Hałabudy, a w środę, 10 kwietnia, o godz. 19.00 będzie Msza św. w intencji ś.p. ks. Andrzeja Kwaśnika i pozostałych osób, które zginęły w katastrofie smoleńskiej.

4. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej Parafii. Rozpoczynamy także akcję „Paczka dla potrzebujących”. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie do 14 kwietnia adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.
5. Zachęcamy do zadeklarowania 1% od podatku na Caritas przy parafii. Szczegółowe informacje znaleźć można na stronie internetowej Parafii. Z funduszy zgromadzonych w ubiegłym roku mogliśmy sfinansować kolonie dla dzieci z ubogich rodzin z naszej parafii.

6. Już za tydzień Niedziela Palmowa. Lektorzy będą sprzedawali palmy przed każdą Mszą św. Zachęcamy tradycyjnie, aby zaopatrywać się u nich. W ten sposób możemy wesprzeć działającą przy naszej parafii Służbę Liturgiczną.

7. W Niedzielę Palmową najmłodszych wraz z rodzicami zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 11.30. Pod koniec Mszy św. będzie rozstrzygnięty konkurs na najwyższą i najpiękniejszą palmę. Czekają ciekawe nagrody.

8. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej ulicami Góry Kalwarii w sobotę przed Niedzielą Palmową (13 kwietnia). Zapisy w zakrystii.

9. Organizowane są parafialne wyjazdy wakacyjne: rodzinny na żagle od 23 do 29 czerwca oraz dla dzieci ze szkoły podstawowej w góry od 2 do 10 sierpnia.