6 października 2019 – XXVII Niedziela Zwykła

1. W sobotę, 12 października, przybędzie do naszej Parafii ks. Biskup Michał Janocha i o godz. 12.00 udzieli Sakramentu Bierzmowania młodzieży, która przygotowywała się do tego wydarzenia przez ostatni rok.

2. Dziś  na Mszy św. o godz. 18.00 kończą się Rekolekcje Maryjne pt. „Nieskończona Potęga Miłości Miłosiernej”, a o godz. 19.00 rozpoczniemy 33-dniowe przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Szczegóły na ulotce i plakacie przy wyjściu z kościoła.

3. Dziś zapraszamy wszystkie dzieci po Mszy św. o  godz. 11.30 na wspólną niespodziankę. Szczególnie te, które chciałyby należeć do powstającej Oazy Dzieci Bożych. Spotkanie pod kasztanem.

4. Jutro przypada pierwszy poniedziałek miesiąca, wypominki czytać będziemy od godz. 17.15, a Msza Święta w intencji zmarłych polecanych naszym modlitwom będzie o godz. 18.00.

5. W niedzielę, 13 października, przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: „Wstańcie, chodźmy!” Tego dnia odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zaprasza również na koncert Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.00.

6. Za tydzień w niedzielę przypada 13 dzień miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wieczór Maryjny: różaniec, adoracja i procesja z figurą Matki Bożej przy świecach wokół Kościoła. Zachęcamy do przyniesienia świec.

7. Zostały już zakończone zapisy osób chcących przygotowywać się do Sakramentu Bierzmowania w nowym roku szkolnym. Przypominamy, że do dziś wieczór należy złożyć deklaracje wolontariackie udziału w Dniu Papieskim. Powstaje także grupa Bierzmant+ dla tych, którzy chcą coś więcej. Chętnych zapraszamy po Mszy św. do ks. Andrzeja.

8. Rozpoczynamy nowy kurs przygotowujący do Sakramentu Małżeństwa. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt z ks. Waldemarem.

9. 14 października obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkich pracowników oświaty zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek, 14 października,
o godz. 19.00, a po jej zakończeniu na spotkanie w domu parafialnym.

10. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00

11. Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Św. Krzyż. Wyjazd 19 października (sobota) o godz. 6.00. W programie: zwiedzanie sanktuarium św. Krzyża, przejazd kolejką, zwiedzanie muzeum minerałów wraz z niespodzianką. Zapisy w zakrystii.