31 marca 2019 – IV Niedziela Wielkiego Postu

1. Rekolekcje dla dorosłych przeżywać będziemy według następującego porządku:
poniedziałek, wtorek, środa – Msza św. z nauką rekolekcyjną dla dorosłych o godz. 9.00, 18.00 i 20.00.
Do spowiedzi zapraszamy od godz. 8.30 i od 17.30.

2. Osoby starsze i chore, które nie mogą uczestniczyć w rekolekcjach oraz ci, którzy spotykają się z kapłanem w pierwsze piątki pragniemy odwiedzić w ich domach 4 i 5 kwietnia przed południem. Adresy chorych prosimy zgłaszać w zakrystii i kancelarii.

3. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca, od godz. 17.15 czytać będziemy wypominki, a Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji osób zmarłych polecanych nam w wypominkach.

4. We wtorek, 2 kwietnia, w 14. rocznicę śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II, na Placu Piłsudskiego o godz. 21.00 rozpocznie się czuwanie modlitewne z udziałem Ks. Kard. Kazimierza Nycza.

5. W najbliższy czwartek Msza św. o godz. 19.00 będzie w intencji kapłanów i Bractwa Adoracyjnego. Po Mszy św. będzie spotkanie formacyjne dla Bractwa.

6. W Pierwszy Piątek Miesiąca, do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30. A na godz. 20.15 zapraszamy wszystkich należących do Liturgicznej Służby Ołtarza do domu parafialnego na obowiązkową odprawę przygotowującą do Niedzieli Palmowej.

7. Rodziców i chrzestnych, którzy przeżywać będą podczas Świąt Sakrament Chrztu zapraszamy na Katechezę Chrzcielną do domu parafialnego w piątek, 5 kwietnia, na godzinę 18.30.

8. W pierwszą sobotę miesiąca, 6 kwietnia, o godz. 17.10 będzie Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, a Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej oraz w intencji członków Żywego Różańca.

9. Rodziny przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. dziecka zapraszamy na skupienie, które odbędzie się 6 kwietnia, w sobotę, w godzinach 9.45 – 14.00 w kościele Św. Anny w Piasecznie. Bardzo prosimy o niezwłoczne potwierdzenie swojej obecności przez stronę internetową parafii.

10. Caritas Parafialna prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej Parafii. Trwa także akcja „Paczka dla potrzebujących”. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.

11. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40,
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli ok. godz. 14.00.

12. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej ulicami Góry Kalwarii w sobotę przed Niedzielą Palmową (13 kwietnia). Zapisy w zakrystii.