3 marca 2019 – VIII Niedziela Zwykła

1. W tym tygodniu rozpoczyna się Wielki Post. W Środę Popielcową, 6 marca, w naszym kościele Msze św. będą o godz. 7.00, 9.00, 18.00 i 19.30. Podczas każdej Mszy św. będzie obrzęd posypania popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły i wstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy rozpocznie się wyjątkowo o godz. 17.50.
2. Nabożeństwa Wielkopostne odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale w niedziele po Sumie, czyli około godz. 14.00.
3. Przypominamy, że w roku bieżącym kontynuujemy modlitwę w wielkopostnych Kościołach Stacyjnych. Rozpoczyna się ona w Środę Popielcową w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Zakończy się w Niedzielę Palmową w kościele Wniebowstąpienia Pańskiego na Ursynowie. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii lub Archidiecezji Warszawskiej.
4. W niedzielę, 3 marca, przypada 12. rocznica nominacji Pasterza Archidiecezji Warszawskiej – Księdza Kardynała Kazimierza Nycza na stolicę metropolitalną w Warszawie. Natomiast w poniedziałek, 4 marca, przypadają imieniny Księdza Kardynała. Jubilatowi i Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia i zachęcamy do modlitwy w intencji naszego Biskupa.
5. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach całorocznych. Wypominki czytać będziemy od godz. 17.15, a Msza św. w ich intencji będzie o godz. 18.00.
6. W pierwszy czwartek miesiąca, 7 marca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Bractwa Adoracyjnego i kapłanów, a po Mszy św. modlić się będziemy za księży modlitwą różańcową.
7. Organizowane są parafialne wyjazdy:
– rodzinny na żagle od 23 do 29 czerwca szlakiem Wielkich Jezior Mazurskich. Każdego dnia przewidziane jest około 5 godzin pływania i wspólna Eucharystia. Zapisy już się rozpoczęły, zgłoszenia do ks. Andrzeja.
– dla dzieci i młodzieży nad morze do Jarosławca w terminie od 1 do 10 sierpnia. W programie codzienne gry i zabawy nad morzem oraz wycieczki między innymi do: Parku Rozrywki w Zieleniewie, Słowińskiego Parku Narodowego, Darłowa. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Andrzeja.
– Wspólnota Różaniec Rodziców za dzieci organizuje całodzienną pielgrzymkę do Gietrzwałdu w sobotę 23 marca. Koszt przejazdu 50zł. Zapisy w zakrystii.
8. Od dziś po każdej Mszy św. ministranci rozprowadzają Zdrapkę Wielkopostną. Może ona być dobrą pomocą w naszym przeżywaniu czasu Wielkiego Postu. Zachęcamy do nabycia.
9. Za tydzień 11 marca o godz. 18.00 Msza św. ze specjalną nauką dla Apostolstwa Dobrej Śmierci, a po niej krótkie spotkanie w Domu Parafialnym. Zapraszamy nowe osoby, które chciałyby się włączyć do niedawno powstałej wspólnoty.