29 września 2019 -XXVI Niedziela Zwykła

 1. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy miesiąc – październik. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:

 • w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
 •  w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00
 1. We wtorek 1 października o 19.45 w kościele kolejne spotkanie biblijne – Lectio Divina. Spotkanie otwarte jest dla wszystkich. Szczegółowe informacje na stronie internetowej, tablicy ogłoszeń przed kościołem i na ulotkach złożonych z tylu kościoła (patrz stolik pod chórem).

 1. W pierwszy czwartek miesiąca, 3 października, na Mszy św. o godz. 19.00 modlić się będziemy w intencji kapłanów i Bractwa Adoracyjnego. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie formacyjne i różaniec za kapłanów.

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30.

 1. Jak co roku, w pierwszą sobotę października (5 października) o godz. 12.00 odbędzie się w naszej parafii Msza św. polowa dla motocyklistów. Spodziewamy się obecności motocyklistów z całej Polski. Uroczystość uświetnią władze samorządowe, Orkiestra Policji i funkcjonariusze na motocyklach. Po Mszy św. tradycyjnie Caritas parafialna zaprasza na plac za kościołem na grilla.

 1. Tego dnia przypada pierwsza sobota miesiąca, zapraszamy na Nabożeństwo Wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, które rozpocznie się o godz. 17.10. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji wynagradzającej oraz w intencji członków Żywego Różańca.

 1. Osoby, które są w szkole średniej, a jeszcze nie zgłosiły się do przygotowania do Sakramentu Bierzmowania mogą to uczynić jeszcze dziś po każdej Mszy św. w zakrystii. Zachęcamy również tych, którzy z różnych powodów nie mają tego sakramentu.

 1. Osoby, które chciałby przygotowywać się do małżeństwa, proszone są o zapisanie się na listę znajdującą się w zakrystii.

 1. Za tydzień w niedzielę, 6 października, zapraszamy wszystkie dzieci po Mszy św. o godz. 11:30 na wspólną niespodziankę. Szczególnie te, które chciałyby należeć do Oazy Dzieci Bożych. Spotkanie pod kasztanem.

 1. Zapraszamy młodszych i starszych do skorzystania z przygotowania się do służby ministranckiej w naszej parafii. Bliższe informacje w zakrystii u ks. Waldemara.

 1. Schola In te Confido serdecznie zaprasza wszystkich chętnych śpiewających i grających do współudziału w aranżancji Mszy św. niedzielnych o godz. 10.00. Próby w piątki o godz. 20.00 w domu parafialnym.

 1. Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Św. Krzyż. Wyjazd 19 października (sobota) o godz. 6.00. W programie: zwiedzanie sanktuarium św. Krzyża, przejazd kolejką, zwiedzanie muzeum minerałów wraz z niespodzianką. Zapisy w zakrystii.

 1. W najbliższy piątek w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Maryjne pt. NIESKOŃCZONA POTĘGA MIŁOŚCI MIŁOSIERNEJ. W piątek i w sobotę zapraszamy na Mszę św. o godz. 19:00, natomiast w niedzielę o godz. 18:00. Jednocześnie w niedzielę wieczorem rozpoczniemy 33-dniowe przygotowanie do Aktu Ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez Niepokalane Serce Maryi. Szczegóły na ulotce i plakacie przy wyjściu z kościoła. Posłuchamy świadectwa osoby, która uczestniczyła w tych rekolekcjach.