24 marca 2019 – III Niedziela Wielkiego Postu

1. W tym tygodniu od środy do piątku rekolekcje przeżywać będą dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mysiadle. Spotkania odbywać się będą w ramach zajęć szkolnych. Rekolekcje poprowadzi ks. Jacek Piotrowski ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy wraz z klerykami. Prosimy o modlitwę w intencji dzieci i osób prowadzących rekolekcje.

2. Rekolekcje wielkopostne dla dorosłych i dzieci z Nowej Iwicznej odbędą się w dniach od 31 marca do 3 kwietnia (od niedzieli do środy włącznie). Poprowadzi je także ks. Jacek Piotrowski.

3. W następną niedzielę 31 marca o godz. 19.00 odbędzie się w naszym kościele koncert pasyjny „Misterium Fidei” w wykonaniu chóru „Con Fuoco” z Piaseczna.

4. Rodziny przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. dziecka zapraszamy na skupienie, które odbędzie się 6 kwietnia, w sobotę, w godzinach 9.45 – 14.00 w kościele Św. Anny w Piasecznie. Bardzo prosimy o niezwłoczne potwierdzenie swojej obecności przez stronę internetową parafii.

5. Dziś po Mszy św. o godz. 18.00 w kościele odbędzie się spotkanie osób wyjeżdzających do Medjugorje.

6. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej ulicami Góry Kalwarii w sobotę przed Niedzielą Palmową (13 kwietnia). Zapisy w zakrystii.

7. W sobotę, 30 marca, o godz. 9.00 w kawiarnio-księgarni „U Źródła” Różaniec Rodziców zaprasza na spotkanie w ramach Akademii Rodziny pt. „Skazani na konflikt? Młodzi i rodzice w świecie mediów, nowych ideologii i kultury”. Gościem będzie Małgorzata Nawrocka, autorka książek i audycji dla dzieci i młodzieży.

8. Nabożeństwa Wielkopostne, odprawiane są w naszym kościele w następującym porządku:
– Droga Krzyżowa w piątki o godz. 17.15 i 19.40.
– Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę po Sumie, czyli około godz. 14.00.

9. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż świec wielkanocnych. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży przeznaczone będą na pomoc dla potrzebujących z naszej Parafii. Rozpoczynamy także akcję „Paczka dla potrzebujących”. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka na jałmużnę postną. Prosimy o zgłaszanie adresów osób, które takie paczki powinny otrzymać.

10. Wszystkich instrumentalistów, grających na instrumentach smyczkowych, dętych i na bębnach zapraszamy serdecznie do udziału w orkiestrze, która będzie grała podczas tegorocznego Triduum. Chętnych prosimy o kontakt z naszymi Księżmi.

11. Organizowane są parafialne wyjazdy wakacyjne:
– rodzinny na żagle od 23 do 29 czerwca. Można także zapisać również same dzieci;
– dla dzieci ze szkoły podstawowej w góry do Murzasichla od 2 do 10 sierpnia. Zachęcamy tych, którzy byli w latach ubiegłych i nowych chętnych. Więcej szczegółów i zapisy u ks. Andrzeja.