20 stycznia 2019 – II Niedziela Zwykła

1. Jutro i pojutrze obchodzimy Dzień Babci i Dzień Dziadka. Z tej okazji polecamy ich w modlitwie i składamy najserdeczniejsze życzenia.

2. W środę, 23 stycznia, przypada szósta rocznica śmierci śp. Jego Eminencji Józefa Kardynała Glempa, Prymasa Polski. Z tej racji w katedrze Św. Jana Chrzciciela w Warszawie o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył Ks. Kardynał Kazimierz Nycz.

3. W dniach 22 – 27 stycznia w Panamie odbędą się 34. Światowe Dni Młodzieży. W łączności z tym wydarzeniem w niedzielę, 27 stycznia, w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie w godz. 14.00 – 22.00 odbędzie się spotkanie młodych, które organizuje wspólnota Emmanuel. W tym czasie zostanie m. in. odprawiona Msza św. z emitowaną homilią Papieża Franciszka.

4. Wspólnota Hallelu Jah zaprasza w najbliższą środę o godzinie 19:45 na Wieczór Chwały z modlitwą o uzdrowienie. Podczas nabożeństwa będziemy modlić się o uzdrowienie fizyczne, psychiczne i duchowe. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich.

5. Osoby, które zgłosiły się do Apostolstwa Dobrej Śmierci lub nowe, które chcą należeć, zapraszamy na pierwsze spotkanie w piątek, 25 stycznia. Rozpoczniemy Mszą św. o godz. 18.00.

6. Za tydzień przypada czwarta niedziela miesiąca i Msza św. o godz. 18.00 ze specjalnym zaproszeniem dla motocyklistów. Po wieczornej Mszy św. grupa motocyklistów i ich sympatycy spotykają się w domu parafialnym, aby wspólnie wspominać letnie wojaże. Tematem wiodącym będzie opowieść jednej z naszych motocyklistek o wyjeździe do Czarnogóry oraz Bośni i Hercegowiny. Okazuje się, że morze i plaże, to nie jedyne atrakcje tych krajów. Organizatorzy zapewniają ciepłe napoje. Zachęcamy do przyniesienia ze sobą odrobiny słodkiego co nieco do przegryzienia w międzyczasie. Motocykle parkują przy wejściu do kościoła nie blokując przejścia. Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).

7. Dyrekcja i dzieci ze Szkoły Podstawowej w Mysiadle zapraszają na koncert noworoczny chóru szkolnego w najbliższą środę, 23 stycznia, o godz. 18.00 w budynku szkoły.

8. Koncert chóru z Piaseczna, który miał się odbyć dzisiaj wieczorem w naszym kościele ze względu na żałobę został odwołany.

9. Organizowana jest pielgrzymka do Medjugorje w terminie od 26.04 – 4.05. Można już się zapisywać u ks. Andrzeja. Szczegóły w zakrystii i w kancelarii.

10. Porządek kolędy na najbliższy tydzień – patrz program Kolędy.

Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi.