2 grudnia 2018 – I Niedziela Adwentu

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna nowy okres liturgiczny – Adwent. Jest to czas przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a jednocześnie do powtórnego przyjścia Chrystusa na końcu czasów. Na Msze św. Roratnie zapraszamy na godz. 6.15. W tym czasie nie będzie Mszy św. wieczornych, z wyjątkiem: wtorku, środy i piątku, kiedy Msze św. będą odprawiane o godz. 18.00, oraz sobót o godz. 18.00 i 19.00.

2. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii obędą się w dniach 16–18 grudnia (od niedzieli do wtorku włącznie). W tym roku poprowadzi je ks. prof. Krzysztof Bardski, biblista, wykładowca UKSW i Seminarium Duchownego.

3. Jutro przypada Pierwszy Poniedziałek Miesiąca. Msza św. wypominkowa będzie o godz. 6.15, a wypominki czytać będziemy po jej zakończeniu.

4. W najbliższy czwartek, 6 grudnia, Bractwo Adoracyjne zaprasza na swoją comiesięczną Mszę św. o godz. 19.00 i katechezę o modlitwie.

5. W tym tygodniu przeżywać będziemy Pierwszy Piątek Miesiąca. Do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30.

6. W sobotę, 8 grudnia, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP:

  • na Mszy św. Roratniej będzie ponownie możliwość przystąpienia do duchowej adopcji dziecka poczętego. Duchowa adopcja trwa 9 miesięcy. Polega na odmawianiu codziennie dziesiątki różańca i krótkiej modlitwy w intencji dziecka poczętego, którego życie jest zagrożone. Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w tej Mszy świętej mogą tego dnia wzbudzić taką intencję i rozpocząć duchową adopcję samodzielnie. W innym czasie powinny jedynie zgłosić się do zakrystii, by wpisać się do specjalnie założonej na ten cel parafialnej księgi;
  • w Godzinę Łaski: od 12.00 do 13.00 będzie możliwość modlitwy przed Najświętszym Sakramentem;
  • na godz. 15.00 zapraszamy na Mszę św. członków i sympatyków Róż Różańcowych Rodziców, po Mszy św. agapa w domu parafialnym.

7. Caritas rozpoczyna zbiórkę – zarówno żywności jak i pieniędzy – które posłużą do przygotowania paczek świątecznych dla rodzin potrzebujących. Przy ołtarzu wystawiony jest kosz i puszka. Prosimy o niewkładanie do paczek owoców, słoików i słodyczy. Przy wyjściu z kościoła można również nabyć opłatki oraz świece wigilijne. Dochód ze sprzedaży świec przeznaczony jest na dofinansowanie wyjazdów wakacyjnych dla dzieci z naszej parafii.
Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 18 grudnia.

8. Ministranci rozprowadzają sianko i żłóbki z figurką Dzieciątka. W ten sposób możemy wesprzeć fundusz ministrancki.

9. W czasie adwentu zbiórki dla wszystkich należących do służby liturgicznej będą odbywały się w soboty po roratach.

10. W naszej parafii powstaje Apostolstwo Dobrej Śmierci. Osoby zainteresowane zapraszamy do zakrystii.

11. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się program Kolędy do 30 grudnia.
Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi.