2 czerwca 2019 – Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

1. Już za tydzień, w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, przeżywać będziemy nasz Odpust Parafialny. Uroczysta Suma Odpustowa będzie o godz. 13.00. Po południu zapraszamy wszystkich na tradycyjny Festyn. Gwiazdą tego wieczoru będzie Natalia Kukulska. Przewidziane są ciekawe atrakcje dla dzieci i dla dorosłych. Podczas Festynu, podobnie jak w latach ubiegłych będzie fanteria i kawiarenka. Dziękujemy za przynoszenie fantów na loterię i ciast do kawiarenki. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.00. W trakcie Festynu w kościele będzie trwała Adoracja Najświętszego Sakramentu i będzie możliwość skorzystania z indywidualnej modlitwy wstawienniczej.

2. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego, którą modlimy się codziennie podczas nabożeństw czerwcowych. W Wigilię Zesłania Ducha Świętego zapraszamy na modlitewne czuwanie, które rozpocznie się nieszporami o godz. 20.30. Myślą przewodnią tegorocznego czuwania będzie nauczanie Jana Pawła II podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny. O godz. 23.00 będzie Msza św.

3. Przypominamy, że Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres Wielkanocny. Do przyszłej niedzieli jest ostatnia okazja, by przyjąć Komunię Wielkanocną.

4. Osoby przygotowujące Ołtarze na Boże Ciało, zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek, 4 czerwca, o godz. 19.30 do domu parafialnego.

5. Jutro, w pierwszy poniedziałek miesiąca modlić się będziemy za zmarłych polecanych w wypominkach całorocznych. Wypominki czytać będziemy od godz. 17.15, a Msza św. w ich intencji będzie o godz. 18.00.

6. W pierwszy czwartek miesiąca, 6 czerwca, zapraszamy na Mszę św. o godz. 19.00, podczas której modlić się będziemy w intencji Bractwa Adoracyjnego i kapłanów, a po Mszy św. modlić się będziemy za księży modlitwą różańcową.

7. W Pierwszy Piątek Miesiąca, 7 czerwca, do spowiedzi zapraszamy od godz. 17.30.