16 grudnia 2018 – III Niedziela Adwentu

1. Rozpoczęliśmy w naszej parafii Rekolekcje Adwentowe. Nauka rekolekcyjna będzie w poniedziałek i wtorek po Roratach oraz podczas Mszy św. o godz. 9.00, 18.00, 20.00. Do spowiedzi zapraszamy w poniedziałek i wtorek: rano od godz. 8.30, a po południu od godz. 17.30.

2. Poza dniami rekolekcji Msze św. wieczorne będą w środę i piątek o godz. 18.00 oraz w sobotę o godz. 18.00 i 19.00. Do spowiedzi zapraszamy w piątek i w sobotę od godz. 17.30.

3. W środę, 19 grudnia, ks. Proboszcz obchodzi imieniny. Msza św. o godz. 18.00 będzie w intencji solenizanta.

4. Tego dnia Wspólnota Hallelu Jah zaprasza wszystkie osoby, które chciałyby skorzystać z modlitwy o uzdrowienie na godz. 19.45 do kościoła.

5. Osoby, które chciałyby pomóc przy świątecznym dekorowaniu kościoła zapraszamy w najbliższy piątek, 21 grudnia, od godz. 18.30. Tego dnia Adoracja Najświętszego Sakramentu rozpocznie się o godz. 21.00.

6. W sobotę, 22 grudnia, od godz. 9.00 zapraszamy do pomocy przy świątecznym sprzątaniu kościoła.

7. W Wigilię Bożego Narodzenia będą ostatnie w tym roku Roraty (jak zwykle zapraszamy na 6.15). Pasterka będzie tradycyjnie o północy, pierwsza Msza św. poranna w Boże Narodzenie o godzinie 8.30, pozostałe Msze św. według porządku niedzielnego. W drugi dzień Świąt, 26 grudnia, Msze św. tak jak w każdą niedzielę.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabywać opłatki i świece na stół wigilijny. Ministranci rozprowadzają sianko i żłóbki z figurką Dzieciątka. W ten sposób możemy wesprzeć fundusz ministrancki.

9. Przy obrazie Matki Bożej, stoi tradycyjny Kosz Adwentowy do którego możemy wkładać produkty żywnościowe do paczek świątecznych dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii oraz puszka na ofiary pieniężne na ten cel.
Prosimy również o zgłaszanie adresów rodzin potrzebujących najpóźniej do 18 grudnia.

10. Prosimy o zgłaszanie adresów osób starszych i chorych, które przed Świętami chciałyby przyjąć Sakramenty. Osoby te odwiedzimy w sobotę, 22 grudnia, przed południem.

11. Rodziców i chrzestnych przeżywających w Święta Sakrament Chrztu dziecka zapraszamy na konferencję chrzcielną w sobotę, 22 grudnia, na godz. 18.30 do kościoła.

12. W piątek, 4 stycznia, o godz. 19.00, w hali Torwar, odbędzie się koncert kolęd z różnych stron świata pt. Betlejem w Warszawie. Przy wyjściu z kościoła u ministrantów można nabyć bilety na to wydarzenie oraz płytę z zeszłorocznego koncertu. Całkowity dochód z jej sprzedaży wspiera akcję „Głodnych nakarmić”.

13. W gablocie i na stronie internetowej znajduje się cały program Kolędy, którą zakończymy 16 lutego.
Osoby, które w poprzednich latach nie przeżywały w naszej parafii Kolędy, prosimy o kontakt z naszymi księżmi.