16 czerwca 2019 – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

1. W poprzednią niedzielę przeżywaliśmy Odpust Parafialny. W jego przygotowanie zaangażowało się bardzo wiele osób. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tego wydarzenia, a szczególnie tym, którzy dostarczyli duże ilości domowego ciasta do kawiarenki. Dziękujemy wszystkim za wspólne świętowanie. Bogu niech będą dzięki za wszystkie duchowe owoce naszego odpustu.
2. Osoby pragnące porozmawiać o wierze, wątpiące, poszukujące, grono osób z naszej parafii zaprasza na indywidualne rozmowy w nieformalnej atmosferze dziś wieczorem w godz. 19-21 w kawiarni „U źródła” w Nowej Iwicznej. Szczegóły w gablocie.
3. W najbliższy czwartek (20 czerwca) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało). Msze św. w tym dniu według porządku niedzielnego (nie będzie Mszy św. o godz. 13.00 i 16.00). Po Mszy św. o godz. 11.30 wyruszymy z Procesją Eucharystyczną ulicami naszej parafii. Trasa procesji: z kościoła ulicą Słoneczną i Sękocińską, następnie Syrenki i Mleczarską wrócimy do kościoła. Ostatni, czwarty Ołtarz będzie przed wejściem do kościoła, gdzie zakończymy Procesję uroczystym błogosławieństwem. Gorąco zapraszamy wszystkie zespoły liturgiczne i śpiewające do uświetnienia tej Liturgii, a wszystkich parafian do udekorowania swoich domów.
4. Serdecznie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe do aktywnego uczestnictwa jako Bielanki i Ministranci w Procesji. Dziewczynki zapraszamy z koszyczkami do sypania kwiatków, a chłopców w komżach w szeregi służby liturgicznej. Spotkanie organizacyjne dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 z tyłu zakrystii i w Uroczystość Bożego Ciała 20 min. przed Mszą św. Przy okazji prosimy o przynoszenie ususzonych płatków kwiatów do zakrystii.
5. Codziennie do czwartku 27 czerwca, po Mszy św. o godz. 18.00, będzie Procesja Eucharystyczna.
6. W piątek, 21 czerwca, o godz. 18.00 Apostolstwo Pomocy Duszom Czyścowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. i spotkanie formacyjne.
7. Za tydzień przypada 4 niedziela miesiąca. Motocyklistów specjalnie zapraszamy na Mszę Św. o 18.00, a wcześniej na tradycyjną wycieczkę. Tym razem planowana trasa jest bardzo wymagająca. W ramach realizacji planu upamiętnienia 80. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej przez odwiedzanie miejsc związanych z tymi wydarzeniami, wybieramy się na miejsce Bitwy pod Wizną, znanej jako Polskie Termopile. Oprócz odwiedzenia miejsca bitwy i posiłku, planowany jest też krótki postój przy Twierdzy Osowiec. Aby zrealizować tak ambitny plan, konieczna będzie dyscyplina w drodze i bardzo wczesny wyjazd. Chętni do wspólnego spędzenia czasu na dwóch kołach spotykają się zatankowani przed godz. 6.00 na stacji benzynowej Orlen przy ul. Okulickiego. Planowany dystans w granicach 500-550 km. Powrót na wieczorną Mszę Św. do Iwicznej.
Motocyklistów, którzy nie będą mogli wziąć udziału w wycieczce, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00. Motocykle parkują przy wejściu do kościoła nie blokując przejścia.
Dodatkowe informacje mailem lub telefonicznie pod adresem motoiwiczna@gmail.com, na profilu Moto Iwiczna na FB albo wieczorem pod nr tel.603930074 (Tomek).
8. Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa odbywają się według następującego porządku:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedziele i święta po Mszy św. o godz. 13.00