13 października 2019 – XXVIII Niedziela Zwykła

1. Dziś przypada XIX Dzień Papieski pod hasłem: Wstańcie, chodźmy! Przed kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Fundacja zaprasza również na koncert Dnia Papieskiego, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie o godz. 17.00.

2. Z racji 13 dnia miesiąca po Mszy św. o godz. 18.00 będzie wieczór Maryjny: różaniec, adoracja i procesja z figurą Matki Bożej przy świecach wokół Kościoła. Zachęcamy do przyniesienia świec.

3. W poniedziałek obchodzimy Dzień Nauczyciela. Wszystkich pracowników oświaty zapraszamy jutro na Mszę św. w ich intencji o godz. 19.00, a po jej zakończeniu na spotkanie w domu parafialnym.

4. W środę, 16 października, Wspólnota Hallelu Jah zaprasza do kościoła na godz. 19.45. W obecności Najświętszego Sakramentu modlić się będziemy o uzdrowienie duszy i ciała.

5. W piątek, 18 października, przypada święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia. Osobom troszczącym się o nasze zdrowie składamy serdeczne życzenia i polecamy ich opiece Patrona.

6. W piątek, 18 października, Apostolstwo Wspomożenia Duszom Czyśćcowym zaprasza na comiesięczną Mszę św. o godz. 19.00, a po Mszy św. na spotkanie formacyjne.

7. Organizujemy parafialną pielgrzymkę na Św. Krzyż. Wyjazd 19 października (sobota) o godz. 6.00. W programie: zwiedzanie sanktuarium św. Krzyża, przejazd kolejką, zwiedzanie muzeum minerałów wraz z niespodzianką. Zapisy w zakrystii.

8. W przyszłą niedzielę, 20 października, podczas Mszy św. o godz. 16.00 będzie prezentacja nowych lektorów dopuszczonych do posługi czytania Słowa Bożego podczas liturgii. Natomiast po Eucharystii zapraszamy na spotkanie nowych lektorów wraz z ich rodzicami na spotkanie w sali parafialnej.

9. Wypominki jednorazowe (na 1 lub 2 listopada) oraz całoroczne zgłaszać można po Mszy św. lub w kancelarii parafialnej.

10. Osoby, które mają na naszym cmentarzu ponad dwudziestoletnie groby, proszone są o kontakt z kancelarią parafialną.

11. Nabożeństwa Różańcowe w naszej parafii odbywają się:
– w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00
– w niedzielę po Mszy św. o godz. 13.00